Jaká je nejlepší redukční dieta?

Obzvláště pokud patříte k rizikové skupině, které hrozí onemocnění cukrovkou, měli byste být při výběru vhodné redukční diety obzvláště obezřetní. Je potřeba zapomenout na šílené módní nápady, jako jsou dieta modelek, dieta Štefana Margity nebo dieta podle krevních skupin. Všechny tyhle pokusy zákonitě vedou přinejlepším k jo-jo efektu. Hlavním smyslem těchto pochybných návodů je vyplňovat popsané místo na stránkách bulvárních plátků a vyplňovat tak prostor mezi reklamami, který by jinak zůstal prázdný.

Utahování opaskuPřitom recept na ideální redukční dietu je znám: není to ale žádná dieta, ale změna životního stylu.  Trvalá režimová opatření by měla dbát na dostatek pohybu, energetický příjem přiměřený životnímu stylu, pravidelné stravování a rozdělení denní dávky potravin ideálně do pěti dávek. Většina lidí, kteří mají problém s nadváhou, si není schopna přiznat, kolik toho vlastně během dne zkonzumují.

Proto hlavně ze začátku je vhodné dávky odměřovat a odvažovat a kontrolovat podle tabulek, kolik kalorií to dohromady za den udělá. Zvláště muži bývají zaskočeni „dětskými“ porcemi kalorických příloh (brambory, rýže), které jsou pro jednotlivé porce povoleny.

Ideální je vést si deníček, do kterého zaznamenáváte svou váhu, „konzumační lístek“ a pohybovou aktivitu. Řada odborníků nedoporučuje ani denní vážení. Mně se denní vážení spíše osvědčilo, už jen proto, že věci, které nedělám pravidelně, mohu zapomenout na delší dobu. Ovšem i pokud se vážíte denně, z denních rozdílů není
možné nic usuzovat. Doporučuji sledovat spíše týdenní průměry.

Prostředky na hubnutí

Kromě samotné diety a pohybové aktivity je možno tato režimová opatření doplnit i léky nebo doplňky stravy na hubnutí. Skutečných léků (léčivých přípravků) je málo, bez předpisu je dostupný jediný, a to Alli (Glaxo SmithKline) s obsahem účinné látky orlistat, která brání vstřebávání tuků. Doplňků stravy je na trhu více, upozorníme především na Bioaktivní Duo Slim, který mimo jiné obsahuje osvědčenou konjugovanou kyselinu linolovou (CLA). Pak je na trhu ještě trojice přípravků XLS Medical, které patří do skupiny zdravotnických prostředků.

1 komentář k příspěvku
„Jaká je nejlepší redukční dieta?“

  1. Marta napsal:

    Mám 65 rokov,moja váha je teraz 87-88kg,a mám problém s prekýslením žalúdka,zvýšený cukor(11-15)a aj krvný tlak je 150/90.Možno je to smiešné ale chcela by som ak je to možné nejakú upravenú diabet.dietu.

Přidej komentář

Download Free Verizon Ringtones Online. | Thanks to Best CD Rates, Bank Deals and Bad Credit